Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
~darek~ napisał:
Policja zła bo złapała PIRATA. Ale gdyby ten pan potrącił dziecko albo wjechał w kogoś i zabił bo dobrze się szybko jechało to był lament że policji nie ma jak jest potrzebna, że nic nie robi żeby łapać wariatów za kierownicą. Było jechać jeszcze szybciej to by cie nie zatrzymali.
Nie jest zła ale niektórzy polucja'nci są co najmniej sfrustrowani swoją pracą a i pewnie życiem, dostali władzę i teraz "pokażę wszystkim kto tu rządzi". Piratów trzeba ostro tępić ale z drugiej strony: Pokaż mi tych "stróżów prawa" gdy trzeba interweniować bo grupka pijanych małolatów robi zamęt lub burdę, bez względu czy w lokalu czy bezpośrednio na ulicy. Lepiej odwrócić głowy lub w takie miejsce nie jechać ale za to "wykazać się" ściągając jakiegoś pijaczka ale tylko wtedy gdy jest sam. Pokaż mi partol, który egzekwuje nagminnie łamane przepisy ruchu drogowego dotyczące parkowania przy skrzyżowaniach zgodnie z kodeksem drogowym: Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu: 1. "... na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;" Przejedź się po osiedlach w kraśniku czy piaskach a sam zobaczysz. Po jednej takiej wieczornej wizycie daje gwarancję, że bloczek mandatowy będzie drastycznie chudszy. Ewentualnie jeszcze jeden artykuł a konkretnie 47 mówiący o zatrzymywaniu lub postój na chodniku - "2. szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;" w bardzo niewielu przypadkach kierowcy do tego się stosują. Dlaczego nikt czegoś takiego nie egzekwuje? Czyżby nie było czasu a może wiedzy? Pokaż mi niebieskie mundury, które patrolują klonową lub dekutowskiego, ewentualnie tereny przylegające do szkół podstawowych czy gimnazjalnych - chyba tylko wtedy jak tam zabłądzą. Innych przykładów można by mnożyć bez liku. Nie jest zła tylko tak naprawdę źle działa - przerost treści a przede wszystkim ambicji nad formą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie jest zła ale niektórzy polucja'nci są co najmniej sfrustrowani swoją pracą a i pewnie życiem, dostali władzę i teraz "pokażę wszystkim kto tu rządzi". Piratów trzeba ostro tępić ale z drugiej strony: Pokaż mi tych "stróżów prawa" gdy trzeba interweniować bo grupka pijanych małolatów robi zamęt lub burdę, bez względu czy w lokalu czy bezpośrednio na ulicy. Lepiej odwrócić głowy lub w takie miejsce nie jechać ale za to "wykazać się" ściągając jakiegoś pijaczka ale tylko wtedy gdy jest sam. Pokaż mi partol, który egzekwuje nagminnie łamane przepisy ruchu drogowego dotyczące parkowania przy skrzyżowaniach zgodnie z kodeksem drogowym: Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu: 1. "... na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;" Przejedź się po osiedlach w kraśniku czy piaskach a sam zobaczysz. Po jednej takiej wieczornej wizycie daje gwarancję, że bloczek mandatowy będzie drastycznie chudszy. Ewentualnie jeszcze jeden artykuł a konkretnie 47 mówiący o zatrzymywaniu lub postój na chodniku - "2. szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;" w bardzo niewielu przypadkach kierowcy do tego się stosują. Dlaczego nikt czegoś takiego nie egzekwuje? Czyżby nie było czasu a może wiedzy? Pokaż mi niebieskie mundury, które patrolują klonową lub dekutowskiego, ewentualnie tereny przylegające do szkół podstawowych czy gimnazjalnych - chyba tylko wtedy jak tam zabłądzą. Innych przykładów można by mnożyć bez liku. Nie jest zła tylko tak naprawdę źle działa - przerost treści a przede wszystkim ambicji nad formą.
Wychodząc z twojego założenia niedługo przejdziemy tematem do obecności polskich wojsk w Afganistanie. Co ma piernik do wiatraka. Opisujesz tereny kraśnickich osiedli a zastanów się, gdzie ci ludzie tam mieszkający mają parkować. Fakt ludzie łamią przepisy, ale to sprawa administracji osiedla na którym zabezpieczono miejsca parkingowe dla połowy pojazdów. Wypisanie mandatów w tym przypadku było by faktycznie nietaktem wobec społeczeństwa i dopiero poruszyło by opinię publiczną. A zresztą to sprawa straży miejskiej - tu chodzi o porządek. "Niebieskie" mundury też widać w kraśniku i jak na razie niema potrzeby by stali w pobliżu szkół - jakie tam jest zagrożenie - czytając stronę policji kraśnickiej (cieniutka ta stronka) widać jednak, że pracują, może nie na najwyższych obrotach ale są i coś (?) robią . Gdyby zaczęli szaleć z karaniem znowu czytalibyśmy o nadgorliwości i złośliwości. Widzisz przestępstwo lub wykroczenie zadzwoń, a na pewno przyjadą tak szybko jak będą mogli i załatwią sprawę. Ilość przestępstw i wykroczeń nie zależy od ich pracy, to my stwarzamy warunki do tego aby powstawały zagrożenia na osiedlach swoją nieświadomością i brakiem społecznego zaangażowania w sprawy porządku. Ile razy zwróciłeś uwagę osobie źle parkującej lub popełniającej inne wykroczenie. Sami pozwalamy na popełnianie przestępstw innym informując o kontroli drogowej stojącej w przysłowiowych krzakach lub "czystej dróżce". Nie chwalę tu działania policji, zawsze mogli by pracować lepiej, zresztą jak każdy z nas, ale czasy pracy dla idei się skończyły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olo jak czytam to nasuwa się myśl, że należysz do tych mundurów. Wojska w afganistanie mnie nie obchodzą,ponieważ to dziki kraj a jeśli chcesz to możesz się załapać na następny zmianę okupacyjną. Temat zaczął się od mandatu i zabrania dowodu przez, tak naprawdę nadgorliwych funkcjonariuszy, którzy nie widzą innych drogowych problemów. Powiem szczerze nie obchodzi mnie gdzie mają parkować ludzie mieszkający na osiedlach - jeśli jesteś kierowcą i znasz przepisy to albo się do nich stosujesz albo je olewasz. W tej materii jest tylko białe i czarne, nie ma szarości. Tak na marginesie na piaskach masz od metra miejsc parkingowych a ludzie i tak, gdyby mogli, wjeżdżali by autami do klatek. Podobnie ma się z parkowaniem na chodnikach w fabrycznym czy w starym - chodnikiem nie można przejść a przecież przepis stanowi jasno. Sprawa straży miejskiej? Ale jak wreszcie pojawia się patrol polucja'ntów i ewidentnie widać, że gość zaparkował prawie na skrzyżowaniu, to mogli by wysiąść ze swojego auta i wypisać mandat. Z tematem szkół to strzeliłeś bardzo niecelnie - takiego zagrożenia nie widzisz ty - ale rzesza rodziców i nauczycieli jak najbardziej - przede wszystkim chodzi o handel koksem. Twierdzisz, że ilość przestępstw i wykroczeń nie zależy od ich pracy - to już herezja za którą swego czasu palono na stosach. Jeśli przestępcy i cała reszta bandyckiej hołoty nie widzi mundurów a raczej wymiernych efektów ich pracy to raczej na pewno wykroczenie zostanie popełnione tu czy tam. Jeśli działania a przede wszystkim rezultaty byłyby widoczne, jeden z drugim, sięgnąłby głęboko do resztek swojego mózgu po jakąś refleksję, zanim zostało by popełnione przestępstwo. Mundury w drogówkach mają limity do wypracowania - ilość mandatów a co za tym idzie gotówki, jaką mają "zdobyć" podczas swojej służby i dlatego tak to działa. Gdyby podobny schemat obowiązywał prewencję na pewno w miastach byłoby bezpieczniej i spokojniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja uważam, że dobrze że mu dosolili, często jeżdżę drogą 19 i 74 i takie pacany w swoich drogich furach jeżdżą tak szybko, że mało im silnik nie wyskoczy, albo inni pajace poza terenem zabudowanym przy dobrych warunkach na drodze wleką się (i nie są to kierowcy ciężarówek) 50 - 70 km/h, a za nimi cały sznur kolejnych pacanów jedzie nawet nie próbując wyprzedzać. Panowie z Mondeo powinni karać zarówno za przekraczanie prędkości, wyprzedanie na wysepkach i podwójnych ciągłych (takie zachowania powodują poważne zagrożenie), jak również wlekących się pacanów którzy utrudniają sprawne poruszanie się (zdenerwowany kierowca jadący za nimi jest skłonny do zrobienia głupoty - niebezpiecznego manewru).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam dobrze policjantów z Kraśnika i wiem, że są złosliwi. A ich nadgorliwość wynika też z faktu, że kto więcej mandatów wypisze, ten dostaje nagrodę pienieżną "za dobrą pracę". Po komentarzach widać, że w większości piszą je sami policjanci lub członkowie ich rodzin. Tylko co im to da, skoro mieszkańcy Kraśnika dobrze wiedzą, jakich mamy funkcjonariuszy. Nie raz widziałem, jak sami policjanci łamali prawo: przekraczali dozwolona prędkość, rozmawiali przez telefony komórkowe. Chociażby w dniu wczorajszym mijał mnie na Fabrycznym radiowóz, w którym policjant miał przy uchu telefon komórkowy. Ale czym się miał przejmować - przecież koledzy - policjanci nie wypiszą mu za to mandatu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marjan napisał:
jak również wlekących się pacanów którzy utrudniają sprawne poruszanie się (zdenerwowany kierowca jadący za nimi jest skłonny do zrobienia głupoty - niebezpiecznego manewru).
....pieprzysz synku, pieprzysz głupoty - oni jadą bezpieczną prędkością po kartoflisku zwanym drogą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jakaś kpina! w wakacje zostałam poszkodowana w wypadku samochodowym i sprawca dostał zaledwie 500zł mandatu i 5pkt karnych! a zaznaczam że jechał w centrum z prędkością 150km/h i spodował bardzo powazny wypadek . żal po prostu ręce opadają....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
to jakaś kpina! w wakacje zostałam poszkodowana w wypadku samochodowym i sprawca dostał zaledwie 500zł mandatu i 5pkt karnych! a zaznaczam że jechał w centrum z prędkością 150km/h i spodował bardzo powazny wypadek . żal po prostu ręce opadają....
150km/h i przeżyłeś??? I możesz już pisać??? Coś tu się kupy nie trzyma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
150km/h i przeżyłeś??? I możesz już pisać??? Coś tu się kupy nie trzyma
przepraszam, kobitko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nalezalo sie, to dali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
markus 46 napisał:
Policjanći sami łamią przepisy ruchu drogowego i jest OK.Jeżdzą bez zapiętych pasów,zatrzymują się w miejscach zabronionych i byle jak.Jak wiadomosą panami PONAD PRAWEM.Ostatnio była akcja z naklejkami na szybie i okazało się ilu NIE miało.Uważa że piratów trzeba karać ale policjant powinien dawać dobry przykład a nie być wrogiem ludzi,ostatecznie z tych kierowców podatków ma pensje o czym zapomina.
Proponuję przeczytać K.D. w dziale dotyczącym używania pasów bezpieczeństwa oraz osób zwolnionych z tego obowiązku. Kolejny miszcz kierownicy się znalazł. Jeżeli jeżdzisz samochodem, to radziłbym zastanowić się nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
beznick napisał:
Proponuję przeczytać K.D. w dziale dotyczącym używania pasów bezpieczeństwa oraz osób zwolnionych z tego obowiązku. Kolejny miszcz kierownicy się znalazł. Jeżeli jeżdzisz samochodem, to radziłbym zastanowić się nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii
A ja proponuje przeczytać tobie ale ze zrozumieniem baranie KD i napisać wnioski na forum kto i kiedy jest zwolniony z pasów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
beznick napisał:
Proponuję przeczytać K.D. w dziale dotyczącym używania pasów bezpieczeństwa oraz osób zwolnionych z tego obowiązku. Kolejny miszcz kierownicy się znalazł. Jeżeli jeżdzisz samochodem, to radziłbym zastanowić się nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii
Art. 39 ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. nr 108, poz. 908 zapoznaj się z tym artykułęm kretynie a potem wylewaj swoje "mądrości"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cytujesz a raczej przytaczasz KD i jego artykuł - ale jak widać jesteś niedouczonym polucja'ntem cytat "...podczas przewożenia osoby (osó zatrzymanej;" bo raczej nie jesteś funkcjonariuszem BOR-u na służbie. Tam nie biorą źle interpretujących przepisy. Chyba, że zawsze jadąc suką masz osobę zatrzymaną z tyłu.Także gość, który to wytknął miał jak najbardziej rację
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wczoraj moja dziewczyna dostała mandat za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej...400zł i 6 pkt..chyba ich pogrzało, ACAB a tak dla rozluźnienia atmosfery Jakie jest najmniejsze gospodarstwo rolne? .............. radiowóz, kogut na dachu i dwa barany w środku:) pozdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to ta dziewczyna, o której piszą w: krasnik24.pl? Panienka na szpilorkach, pod wpływem i co jeszcze? A co tam robiła tojota z urzędu miasta i "bardzo wielki menago"? Jakaś dziwna i szemrana ta sprawa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za przekroczenie podwójnej linii ciągłej oraz najechanie na wysepkę policjanci wlepili mu 8 punktów karnych i 1000 złotych mandatu. Na tym nie koniec..... Nie bronię policjantów,a powszechnie się mówi,że policjanci z Kraśnika w jakiś sposób chcą odreagować swoją prowincjonalność,więc wszystkich "obcych" się czepiają.Nie czepiają się natomiast tych z blachami LKR.A właśnie od takich należało byrobić porządek. Ale do rzeczy.Facet dostał mandat (za vide podkreślony tekst).Nie wiem czy to dużo (nie znam taryfikatora).Ale zabranie dowodu rejestracyjnego za pęknięty klosz światła tylnego,to już zakrawa na złośliwość.No ale ci policjanci po takiej zabawie mieli małpią radość.A może w czasie jazdy kamyk uderzył w klosz i go uszkodził?A może to któryś z tych gliniarz celowo i ukradkiem uszkodził ten klosz aby się czepić faceta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŁOBUZ napisał:
wczoraj moja dziewczyna dostała mandat za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej...400zł i 6 pkt..chyba ich pogrzało, ACAB a tak dla rozluźnienia atmosfery Jakie jest najmniejsze gospodarstwo rolne? .............. radiowóz, kogut na dachu i dwa barany w środku:) pozdr
Było tak.W miejscowości (coś takiej jak Kraśnik) zrobiło się jakieś dziwne zbiegowisko.Ktoś powiadomił tamtejszą policję,więc sam komendant udał się na miejsce zdarzenia.Ujrzał dwóch policjantów z psem służbowym.Obaj zaglądali psu pod brzuch.Komendant zapytał co się dzieje.Mądrzejszy policjant (starszy stopniem - tyle lat w policji i już starszy krawężnikowy) odpowiedział:panie komendancie.Ludzie głośno mówią że idzie pies z dwoma chu..mi,więc zaglądamy mu pod brzych aby sprawdzić czy to prawda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 15 z 15

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...